top of page

Şanslıysak papatya tarlasında uyanmak da aşka dâhil ve hakikat biraz da erotiktir.

Güncelleme tarihi: 26 Ağu 2020


Kimi belli bir mesafeden bakar, kimi yüzyıl öncesinden, kimi birkaç yıl geriden ya da önceden… Bazılarıysa öyle iddialı bir giriş yapar ki hayatına, ömrünün sonuna kadar seninle kalacak gibidir. İşte bunlar safkan olanlar.

Arkasında silgisi olmayan kalemler gibi yıllar, olmasaydı da olurdu gün yüzün. Yüzüne yılların çizdiği yollar, derin oyuklarına gizlenmiş yalnızlığın. Ağzının kenarında derdini anlatmaktan vazgeçmiş suskun kıvrımlar. Küskün, sümüklü çocukluklarda umutsuz suretinin hayaleti kadim inanışlara çıkar.

Resmedince sihirli bir şekilde gerçeğe dönüşeceği inancıyla kırdın kalemini. Oysa adalet önce senin içindi.

Şanslıysak papatya tarlasında uyanmak da aşka dâhil ve hakikat biraz da erotiktir.

Sevda, iki doğrunun birbirine bakakalmasıysa, buradan başlayan her şey sonsuzluk hissi yaratır. Yaratım sürecinin sana geçtiği evre bu. Bu yüzden gündemden koru kendini. Düşün. Çırılçıplak tanıdığın kim var? İçinde umutla hüzün kol kola gezintide, bu budalaca yol, yol değil.

Kıyılarda yaşayanlar hayatta kalmak için denize bağımlıdırlar. Bulutlar gözle görülmez, elle tutulmaz olduğundan gizemlidir. Her saklanışları görkemli güneşe yol vermek içindir.

Nedenini bilmediğin, açıklayamadığın bir duygu durumunda tekrar buluşma sözü veriyorsun. Uyutmayan, yoklayan, tesadüften uzak ve gerçekleştirilebilir seviyesi yüksek. Kendi bütünlüğünü isteyen, aynı kaynağa dökülen, var olan, aldıran, uman, fısıldarken işitilen, tutunulan her şeye değer o an. Feda edilen, beklenilen, bilinen. Olmamışın olacağını düşündüren; sürükleyen, mantıksız ama duygu dolu, yetişkin görünümünde ancak çocuk. Yok sayılamayacak kadar yoğun bir buğu. Anılara sadık kalanın uçurumları esnektir.

Sona sakladığı kelimeleri tekrar prova ettiğinde, şarap kadehine sızar. Yatakta sabaha kadar dineldiğin gecelerden arda kalan pes edişlerini, derin soluklu bir ürpertiye çevir, kurtul. Bir miktar kopukluk kime iyi gelmez?

Madem insanoğlunun içinde pusuya yatmış hayvani güdüler çıkacak delik arar, anıştırmak neden? Ait değilsin ama adamakıllı ordasın. Şaşırtıcı son. Sana âşığım.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page